exit
Дякуємо за інтерес до співпраці! Менеджер розгляне Вашу заявку і зв'яжемося з Вами найближчим часом.
+38 050 335-47-50
+38 067 536-42-14
Замовити дзвінок
СТАТТІ
ТА КОРИСНІ ПОРАДИ
#

Дроворуб (дровокол) це сучасний верстат для заготівлі дров у великих масштабах. Його використовують в лісовому, домашньому господарстві або на підприємствах. Працювати з дроворубом не складно, головне дотримуватися простих правил безпеки. Це дозволить уникнути фізичних травм і забезпечити правильну експлуатацію установки. Для цього початківцю необхідно ознайомитися з інструкцією з обслуговування колуна. Про це далі в статті.

Підготовка до безпечної заготівлі дров

Пам'ятайте, що дровокол варто використовувати тільки за призначенням.

Перед тим як запустити колун в роботу, переконайтеся, що всі рухомі частини надійно зафіксовані. Якщо ваш дроворуб працює від електрики, переконайтеся в цілісності кабелю і справності розетки (розетка заземлена, напруга відповідає зазначений в інструкції). Також перед увімкненням, на верстаті не повинно бути ніяких сторонніх предметів.

Оператору варто також підготуватися до процесу.

А саме:

 • Одягнути спецодяг (він не повинен бути вільним), зручне взуття зі стійкою підошвою і робочі рукавички.
 • Захистити органи зору спеціальними окулярами/щитком/маскою.
 • До роботи не можна допускати людей під дією алкогольного сп'яніння, наркотичних засобів або сильнодіючих лікарських препаратів.
 • Після ознайомлення з інструкцією та проведення інструктажу можна починати колоти дрова. Як це відбувається дивіться у відео огляді.


Для запуску достатньо:

 • увімкнути шнур в розетку (якщо верстат працює від електрики) або залити бензин;
 • далі виставити поліно на стіл завантаження (обов'язково деревину ставити в горизонтальному положенні). Колун повинен проходити вздовж волокон, ніби вклинюючись між ними. Установка колоди поперек столу дуже шкідлива для обладнання, хоча наш верстат здатний витримати і таке навантаження. Можете переконатися в цьому, подивившись краш-тест;
 • скориставшись важелем, запустити штовхач в дію. Коли попадається особливо твердий сучок, колода не розколюється до кінця. Щоб продовжити роботу, в такій ситуації досить встановити ручку штовхача в стартове положення і повторити удар.

Такий поетапний процес займає мінімум часу, але є кілька правил, яких оператору слід дотримуватися при роботі з дроворубом.

Заходи безпеки

 1. Верстат необхідно розміщувати на рівній горизонтальній поверхні.
 2. Поблизу працюючого колуна не повинні перебувати люди, крім одного оператора. Це ж стосується дітей і тварин.
 3. Не можна залишати своє робоче місце під час процесу рубання дров. Обов'язково перед цим необхідно вимкнути дровокол. Також заборонено переносити обладнання з працюючим двигуном.
 4. Колоти можна тільки ті колоди, діаметр яких не перевищує допустимі розміри по даному устаткуванню. Інакше це призведе до поломки техніки.
 5. Необхідно стежити за тим, щоб поліна не містили металевих або інших сторонніх предметів.
 6. Якщо під час роботи з першого разу не вдалося розколоти поліно, поверніть ручку в початкове положення і зробіть повторний удар. У разі повторення ситуації, відкладіть деревину в сторону і огляньте її. Можливо, в ній застрягли металеві фрагменти або інші сторонні включення.
 7. При будь-якому сторонньому шумі, змінах у звуці працюючого двигуна, появі запахів або диму, роботу варто припинити роботу до усунення несправностей.
 8. Після закінчення робочого дня, необхідно очистити зону роботи від трісок, кори та інших деревних відходів, які можуть стати причиною травм персоналу.

Безпечний рейковий дроворуб

Дроворуб також потребує своєчасного технічного обслуговування, від чого і залежить тривалий термін служби. Періодично варто змащувати комплектуючі вузли, користуючись інструкцією, яка надається кожному покупцеві електроколуна.

Людям, що не володіють необхідними навичками, самостійно проводити будь-які ремонтні роботи або заміну деталей не рекомендується, тому що це може стати причиною нещасного випадку під час заготівлі дров. В іншому випадку користувач несе повну відповідальність за роботоспроможність своєї техніки. За необхідності можна звернутися до виробника для заміни запчастини.

Дотримання таких простих правил забезпечить безпечну роботу з дроворубом і допоможе уникнути травм, а також продовжити термін служби рейкового верстата.

ІНШІ НОВИНИ
#
Інструкція щодо налаштування рецептури, точності зважування, зчитування сумарних показників та інших аспектів роботи із системою зважування компонентів корму.
#
Докладно демонструємо роботу із блоком керування вагового дозатора. Фото і відео.
#
Використання матриці гранулятора: підготовка до роботи, притирання, перший та щоденний старт, причини зношування та заборонені прийоми.
#
Причини ефективності застосування абразивостійкої сталі Хардокс у виробах заводу Артмаш. Відео випробувань матеріалу та краш-тести готових виробів
#
Навіть у найкращому змішувачі можна отримати корм, який не відповідає стандартам сучасних фермерів. Чому так виходить і як правильно використовувати обладнання: розбираємося в цифрах на підставі досліджень