+38 067 536-42-14
+38 050 335-47-50
+38 067 536-42-15
(043) 325-08-44
Замовити дзвінок
СТАТТІ
ТА КОРИСНІ ПОРАДИ
#

Сучасні деревообробні підприємства прагнуть не тільки випустити якісну основну продукцію, але й отримати прибуток від матеріалів, які раніше просто викидалися або утилізувалися за гроші. Один зі способів зробити бізнес екологічно орієнтованим – почати переробку деревних відходів на пелети – альтернативне дешеве паливо.

Пелети: користь чи шкода

Пелети – це гранули циліндричної форми з пресованої деревини, які перевершують традиційні види палива за теплоємністю та безпекою. Так, під час згоряння пелет виділяється майже в 50 разів менше вуглекислого газу порівняно з вугіллям, і утворюється практично в 20 разів менше золи, ніж після горіння звичайних дров.

Деревні пелети – ефективне біопаливо. Основа гранул – деревна тирса, до якої додають тріски з сучків, тонких гілок, кори, коренів, інших відходів лісозаготівлі. Можливе також застосування соломи, лушпиння і стебел соняшнику, стебел кукурудзи та інших рослинних матеріалів. Від добавок залежать властивості отриманих гранул.

Деревні паливні гранули з невеликою кількістю домішок використовують у домашніх опалювальних котлах, а зі значною кількістю – у промислових. Також попіл деревних гранул застосовують як добриво на с/г полях.

Пелетні котли вже стали альтернативою газовим для опалювання приміщень приватних будинків. Але деревні гранули з відходів використовуються також у звичайних твердопаливних котлах і простих печах.

Горіння паливних пелет

Плюси паливних пелет:

 • простота завантаження в котел (гранулят не порошить, нечутливий до підвищеної вологості);
 • ймовірність самозаймання дорівнює нулю;
 • висока тепловіддача і збільшений період горіння (порівняно з вихідною сировиною);
 • не гниють і не пліснявіють;
 • потребують менше місця при зберіганні, ніж вугілля або дрова.

Крім того, після переробки деревини в пелети, гранули мають хорошу насипну щільність, що дозволяє  транспортувати їх на великі відстані.

Кому потрібні гранулятори паливних пелет з відходів

Лінія грануляції допоможе вигідно позбутися від надлишків тирси всім підприємствам, які працюють з деревиною. Це:

 1. Лісозаготівлі, де зрізані дерева очищаються від крони і коренів та лісопилки, куди привозять колоди для порізки на мірні шматки різної довжини. У результаті залишається велика кількість відходів: гілки, кора, сучки, листя, пні, коріння, тирса, уламки стовбурів і т. д.
 2. Лісохімічна промисловість, де обробляється сировина. Сюди входить первинна деревообробка (виготовляють сірники, фанеру, пиломатеріали) і вторинна – створення частин для меблевого виробництва, музичних інструментів і т. д. Придатні для пелетування відходи: тирса, тріски, стружка, кора, деревний пил.
 3. Фабрики, що виготовляють меблі, сходи, вікна, двері, паркет, дошку для підлоги. В результаті залишаються кускові відходи (обрізки), шліфувальний пил, стружка.

Відходи деревообробної промисловості

Для переробки виробничих деревних відходів знадобиться спеціальне обладнання. Залежно від обсягів сировини і цілей самого виробництва, купують як цілу лінію для виготовлення паливних пелет, так і окреме обладнання – гранулятор.

Технологія переробки деревних відходів у пелети

Лінія гранулювання являє собою комплекс для виробництва деревних пелет методом сухого пресування і прочавлювання маси через матрицю.

Етапи гранулювання сипучих сумішей:

 1. Готову сировину (вологість до 15 %) подають у гранулятор, використовуючи шнек дозованої подачі. Він забезпечує надходження суміші рівними порціями.
 2. У грануляторі сировина прочавлюється через вузькі отвори в матриці, утворюючи циліндричні гранули. Довжина регулюється ножами, які заходяться під матрицею.
 3. Щоб моментально охолодити гранули і надати їм твердості, пелети за допомогою ківшевого транспортера подають в охолоджувальний комплекс.
 4. В результаті утворюються щільні пелети, повністю очищені від пилу і дрібної фракції.
 5. Після просіювання гранули відразу потрапляють у мішки.

Лінія гранулювання пелет ТОВ «Артмаш»

Сьогодні переробка тирси в пелети або паливні брикети – це перспективний напрямок у бізнесі. Але на відміну від пелет при використанні твердопаливних котлів, з брикетами налагодити автоматичний режим неможливо. Постійно необхідно наповнювати топку котла брикетами і стежити за їх горінням, що незручно й енерговитратно.

Пелети зручніші й дешевші у виробництві. Їх можна використовувати як у власних цілях, так і продавати на внутрішньому ринку або експортувати.

Сучасні екологічно чисті види палива дозволяють знизити витрати на закупівлю дорогої сировини, а також зменшити кількість шкідливих речовин, що викидаються в атмосферу. Європейські країни давно перейшли на використання гранульованих пелет як альтернативу існуючим видам палива. Підприємства з виробництва пелет сконцентровані в країнах з великою кількістю лісових ресурсів: Канаді, США, Швеції, Фінляндії, Німеччині.

Протягом найближчих років потреба в деревних паливних гранулах в нашій країні зросте в десятки разів, що окупить вкладення і принесе набагато більший прибуток підприємствам.

ІНШІ НОВИНИ
#
Гранульований корм користується величезною популярністю у фермерів та птахівників. Вигода від його використання, безсумнівно, велика: збільшується рентабельність господарства за рахунок покращення якості використовуваного для птиць корму. При цьому знижуються витрати на...
#
Деревні пелети – ефективне біопаливо. Основа гранул – деревна тирса, до якої додають тріски з сучків, тонких гілок, кори, коренів, інших відходів лісозаготівлі. Можливе також застосування соломи, лушпиння і...
#
Комбікорм складається з подрібненої суміші рослинного і тваринного походження: зернових і олійних культур, бобів, сіна, соломи, зерновідходів, м'ясного та м'ясо-кісткового борошна. Для нормального росту і розвитку тварин варто...
#
Якісний корм для риб у гранулах має підвищену водостійкість та погано розбухає у воді, тому не руйнується. В результаті, корм зберігає всі важливі речовини до моменту поїдання його рибами...
#
Роторні та молоткові дробарки найбільш поширені на ринку сільськогосподарського обладнання. Їх використовують для подрібнення трави і помелу зерна. Такі подрібнювачі характеризуються невеликими габаритами, надійною конструкцією і прийнятною ціною. Але принцип їх дії відрізняється один від одного, що позначається на продуктивності і якості переробленої продукції. У чому різниця, поговоримо далі в статті.