exit
Дякуємо за інтерес до співпраці! Менеджер розгляне Вашу заявку і зв'яжемося з Вами найближчим часом.
+38 050 335-47-50
+38 067 536-42-14
Замовити дзвінок
СТАТТІ
ТА КОРИСНІ ПОРАДИ
#

Все більше людей і підприємств починають користуватися грануляторами або цілими лініями гранулювання відходів і кормів. А для виробництва якісних гранул потрібно не тільки мати роботоспроможну техніку, а й знати правила гранулювання.

Вимоги до характеристик вихідної сировини для гранулювання

Важливі параметри, від яких буде залежати і якість, і кількість продукції, що виготовляється:

1. Фракція. Розмір частинок повинен відповідати встановленій матриці. Чудовим варіантом стануть фрагменти на 1–2 мм менше, ніж діаметр отворів у матриці. Для підготовки будь-якої сировини до гранулювання необхідний подрібнювач.

2. Вологість сировини. Оптимальний показник вологості – до 15%. Якщо він вищий – гранула вийде нещільною, буде швидко розвалюватися і може зіпсуватися через попадання вологи або запліснявіти. Перевірити рівень вологості можна і без спеціального обладнання. Досить стиснути суміш у кулаці.

У результаті, якщо після розтиснення кулака:

• сировина розсипається без грудок – можна гранулювати;
• зберігає форму грудки – норма зволоження перевищена.

3. Гомогенність. Однорідність суміші у всьому об'ємі за складом, вологістю і визначеними розмірами фракції. Забезпечити хорошу однорідність допомагає змішувач.

4. Чистота сировини. Маємо на увазі відсутність у біомасі сторонніх предметів: землі, каміння, металевих частинок, всього того, що може призвести до передчасного виходу обладнання з ладу.

Увага до характеристик біомаси допоможе не розчаруватися в результаті та не понести збитків.

Особливості вихідної сировини

Гранулювання комбікорму

Комбікорм складається з подрібненої суміші рослинного і тваринного походження: зернових і олійних культур, бобів, сіна, соломи, зерновідходів, м'ясного та м'ясо-кісткового борошна. Для нормального росту і розвитку тварин варто додавати вітаміни, макроелементи й амінокислоти.

Комбікорм для кроликів

Спочатку треба визначитися, для кого готується гранулят. Наприклад, для корму птахам підійдуть гранули діаметром 2-3 мм, а для кроликів – 4 мм, великої рогатої худоби та свиней – 6-8 мм.

Для гранулювання комбікорму використовують гранулятори на:

  • 4 кВт – продуктивність 70–150 кг/год;
  • 7,5 кВт – продуктивність 200–300 кг/год;
  • 11 кВт – продуктивність 250–350 кг/год;
  • 22 кВт – продуктивність 600–1000 кг/год.

Для формування напівавтоматизованої лінії гранулювання кормів підійдуть гранулятори з потужністю двигуна на 11 і 22 кВт.

Для кожного виду тварин потрібно використовувати особливий рецепт комбікорму, який відповідає їхнім потребам. Наприклад, для індиків максимальний відсоток додавання солі на 90% нижче, ніж для курей. Відповідний рецепт наші покупці отримують разом з обладнанням.

Гранулювання тирси

Тирса утворюється в результаті подрібнення деревини. Лісопилки, фабрики з виготовлення меблів регулярно виробляють такі відходи. Це чудове біопаливо, яке має високу теплотворність та низьку вартість. Гранули з деревної тирси використовують у домашніх піролізних котлах, а також у промислових.

Гранулювання тирси різних порідОснова паливних пелет – хвойна або дубова тирса, тільки вона містить досить велику кількість лігніну (природного клею). Її можна використовувати в чистому вигляді. Решта порід гранулюється лише за умови, що в рецепті міститься не менше 60% хвої або дуба.

Для тих, хто надає перевагу гранулюванню деревних відходів (тирса з сучків, коренів, тонких гілок) або переробляє граб, ясен, акацію, є дешевший рецепт. Як цементуючий елемент, у тирсу додають 10–20% відходів сої, ріпаку, соняшнику.


Гранулювання відходів деревини

Для переробки даної сировини підійде гранулятор із потужністю двигуна 15-22 кВт. Вихід гранул – 100-250 кг/год. Коли тирси багато, краще підібрати лінію гранулювання паливних пелет, яка автоматизує процес.

Ще один вид дешевого палива – сировина з обрізків деревоволокнистих плит (МДФ, ХДФ, ОСП). У порівнянні з деревними гранулами зольність такої біомаси трохи вища. Але грануляція залишків дозволяє позбутися сміття на підприємстві і знизити витрати на опалення приміщень.

МДФ і подібні матеріали вже містять природний клей, тому додавати до них дубову/соснову тирсу не треба. Але обладнання тут потрібне особливе. При замовленні гранулятора в «Артмаш» досить вказати тип сировини – і на заводі для вас підберуть кут зенковки каналів матриці і товщину матриці, а також забезпечать відповідну довжину пелети.

Гранулювання соломи й лушпиння насіння

Солома являє собою сухі стебла зернових культур. Пелети з неї використовують як паливо, хоча порівняно з гранульованою тирсою їх показник теплоутворення трохи нижчий. Але солома в пелетах має в 10 разів більшу теплотворну здатність, ніж у початковому вигляді. А лузга має вищу теплотворність, ніж деревна тирса.

Гранулювання міскантусу

У чистому вигляді солома і лушпиння насіння соняшнику гранулюються погано. Щоб пелети виходили щільними і гладкими, необхідно додавати в сировину 10-15% відходів сої, ріпаку, соняшнику (серцевину, амброзію, стебла). У деяких випадках рекомендують крохмаль, але його додавання обходиться дорожче.

Кормові гранули з соломи не виробляють, для цього краще підходить сіно (скошені й висушені стебла і листя трав'янистих рослин). Виготовляючи кормову суміш за рецептурою, до подрібненого сіна додають зернові, різні вітаміни, премікси та поєднують усі компоненти в змішувачі.

Гранульована люцерна

Для переробки сіна, соломи і лушпиння підходять гранулятори з потужністю двигуна 11 кВт і 22 кВт. У першому випадку продуктивність становитиме 100 кг/год, у другому – 250-300 кг/год. Суміш підходить для отримання гранул діаметром від 6 до 8 мм.

Гранулювання зерновідходів

Зерновідходи – це лушпиння, насіння бур'янів, частинки листя і стебел, пошкоджені і занадто дрібні зерна. Вони утворюються під час первинної переробки зернових: сушки, очищення та сортування.

Зерновідходи пшениці, жита, вівса, інших харчових культур мають високу поживну цінність, тому застосовуються для виробництва гранульованих кормів. Зерновідходи технічних культур (ріпаку, сої) мають високе теплоутворення (19 МДж/кг або 4600 ккал/кг) і низьку зольність (8%), їх використовують як дешеве паливо.

Гранульовані висівки

Для переробки зерновідходів підійде гранулятор з потужністю двигуна від 4 кВт до 37 кВт. Вологість сировини – 10-15%. Залежно від подальшого використання, розмір гранул може варіюватися від 6 до 8 мм. Продуктивність грануляторів при переробці зерновідходів – від 80 кг/год (для побутових) до 500 кг/год (для промислових моделей).

Гранулювання відходів соняшнику

Відходи соняшнику (стебла, волокниста серцевина, амброзія) чудово переробляються в паливні пелети. Якщо раніше їх просто спалювали на полях, то зараз використовують для опалення власних виробничих площ або навіть продають.

Гранулювання відходів соняшника

Для гранулювання відходів соняшнику підійдуть гранулятори на:

  • 7,5 кВт – продуктивність 150-250 кг/год;
  • 11 кВт – продуктивність 200-300 кг/год;
  • 22 кВт – продуктивність 400-500 кг/год.

Паливні пелети з чистих відходів соняшнику містять жир, тому придатні не для всіх котлів. Найкраще використовувати такі залишки як домішки до тирси або соломи, які важко гранулюються.

Ми розповіли лише про особливості найбільш поширеної сировини для гранулювання. Якщо ви працюєте з іншою біомасою – можете порадитися з нашими менеджерами. На виробництві вже випробували в роботі більше 50 рецептів сумішей із дуже різної сировини (сухофрукти, послід, хвоя, глина), тому ми точно зможемо вам допомогти.

ІНШІ НОВИНИ
#
Інструкція щодо налаштування рецептури, точності зважування, зчитування сумарних показників та інших аспектів роботи із системою зважування компонентів корму.
#
Докладно демонструємо роботу із блоком керування вагового дозатора. Фото і відео.
#
Використання матриці гранулятора: підготовка до роботи, притирання, перший та щоденний старт, причини зношування та заборонені прийоми.
#
Причини ефективності застосування абразивостійкої сталі Хардокс у виробах заводу Артмаш. Відео випробувань матеріалу та краш-тести готових виробів
#
Навіть у найкращому змішувачі можна отримати корм, який не відповідає стандартам сучасних фермерів. Чому так виходить і як правильно використовувати обладнання: розбираємося в цифрах на підставі досліджень