exit
Дякуємо за інтерес до співпраці! Менеджер розгляне Вашу заявку і зв'яжемося з Вами найближчим часом.
+38 050 335-47-50
+38 067 536-42-14
Замовити дзвінок
СТАТТІ
ТА КОРИСНІ ПОРАДИ
#

Гранульований корм користується величезною популярністю у фермерів та птахівників. Вигода від його використання, безсумнівно, велика: збільшується рентабельність господарства за рахунок покращення якості використовуваного для птиць корму. При цьому знижуються витрати на регулярну купівлю комбікормів невідомої якості і мінімізується кількість невикористаної сировини. Такий корм багатий на корисні і поживні речовини, мінерали і вітамінні домішки, необхідні бройлерам, індикам, гусям, качкам протягом життя.

Гранульований корм сприяє:

• швидкому зростанню і набору ваги;

• покращенню процесу травлення;

• зміцненню імунітету;

• підвищенню несучості птахів;

• зниженню ризику захворювань і смертності.

Гранули відповідного розміру відмінно з'їдаються птахами.

Зерновий та гранульований корм

Чому птахи краще з'їдають гранульований корм

Птахи не жують корм, тому цільні зерна їм перетравлювати складніше, ніж попередньо подрібнені, а потім спресовані продукти. Травлення відбувається за рахунок ферментів шлункових соків, мікрофлори і ферментів кормів. Швидкість таких обмінних процесів безпосередньо залежить від ферментних систем, що формуються завдяки правильно підібраним кормам і режиму харчування.

Гранульований корм для птахів у годівниці

Регулярне вживання кормової суміші з вітамінами, амінокислотами, жирами та іншими корисними речовинами прискорює обмінні процеси в організмі птахів, сприяючи їх швидкому і здоровому росту. Гранульований корм зберігає всю свою поживну цінність навіть після термічної обробки.

Порівняльна характеристика гранульованого і сипучого корму:

      Показники                                                                                           Характеристика корму
   
        Гранульований       Сипучий
                 
Структура       Однаковий склад комбікорму в кожній гранулі. Вони щільні, одного розміру.       Щільність і розміри фрагментів різні.
                 
Об’єм       Невелика об'ємна вага. Володіє хорошою сипучістю. Швидко з'їдається.       Досить велика об'ємна вага. Птахи витрачають багато енергії на поїдання.
                 
Транспортування       Транспортабельний, зручний для завантаження і вивантаження у великій кількості.       Менш транспортабельний, під час перевезення відбувається розшарування складових через різну щільність і розміри інгредієнтів.
                 

Зберігання
      Займають менше місця. Економно використовуються складські приміщення і тара. Практично не піддаються впливу зовнішніх факторів. Не схильні до утворення грибку та розмноження мікробів. Не злипаються і не деформуються.       Втрачають активність вітамінів під впливом тепла. Більш піддатливі змінам температури і вологи. Можлива поява грибку в зерні при найменшому підвищенні вологості. Є ризик злежування або змерзання.

До того ж, сипучий корм регулярно забиває дзьоб птаха, ускладнює дихання, що призводить до поганого поїдання, розкидання і зниження ефективності відгодівлі. Годівниця завжди брудна, з'являється ризик появи в ній хвороботворних мікробів.

Гранульований же комбікорм не подразнює слизових оболонок дихальних шляхів, стимулює апетит, тим самим сприяючи бадьорості птиці, а кришиться при цьому незначно.

Гранульований корм для птахів

У результаті домашня птиця поїдає все, що отримує, не розкидаючи надлишків корму. Таке харчування збільшує продуктивність птахів на 15 %, а якщо до цього додати корисні речовини – то і на 25–30 % порівняно з годуванням звичайними сипучими сумішами. Витрата гранульованого корму на одиницю приросту птиці нижча, ніж витрата сипучого комбікорму.

Чи існують мінуси у гранульованого комбікорму

Крім плюсів, є один невеликий мінус – це вартість гранульованого корму. Вона трохи вища, ніж звичайного сипучого. Але цей недолік можна перетворити і на перевагу, якщо придбати гранулятор або лінію гранулювання комбікорму. Це знизить витрати на покупку корму на 50 %. Крім того, якщо продукції виробляється багато – її можна продавати.

Лінія гранулювання ТОВ «Артмаш»

Процес виготовлення корму за допомогою лінії гранулювання:

  1. Сировину подають у горизонтальний змішувач, щоб зробити її однорідною.
  2. Суміш направляється в шнек дозованої подачі, який забезпечує безперервне надходження рівних порцій корму в гранулятор.
  3. Далі рухомі ролики прочавлюють суміш через вузькі отвори в матриці. Під нею розміщені ножі, які обмежують довжину циліндра з пресованого корму. На виході отримуємо гранули комбікорму певного розміру.
  4. Форма гранул завжди циліндрична, але вони можуть відрізнятися за довжиною і діаметром. Так, для дорослих курей підходять гранули діаметром 3 мм, а для курчат – 2 мм.
  5. Щоб знизити температуру гранул, після гранулятора ківшевий транспортер подає їх в охолоджувальний комплекс.
  6. Після закінчення готовий корм потрапляє на вібростіл (щоб повністю очиститися від дрібної фракції) а потім розподіляється по мішках.

Гранулювання – це, перш за все, консервація всіх поживних речовин у гранулі. Щільна структура перешкоджає розшаруванню суміші і знижує ризик розвитку мікробів на її поверхні. Збалансоване харчування дозволяє кожному птахові отримувати однаковий набір вітамінів.

Відгуки фермерів із багаторічним досвідом доводять, що використання гранульованого корму збільшує рентабельність як великих, так і малих фермерських господарств. Гранульований корм – це якісна продукція, що забезпечує значне збільшення продуктивності тварин і птахів.

ІНШІ НОВИНИ
#
Інструкція щодо налаштування рецептури, точності зважування, зчитування сумарних показників та інших аспектів роботи із системою зважування компонентів корму.
#
Докладно демонструємо роботу із блоком керування вагового дозатора. Фото і відео.
#
Використання матриці гранулятора: підготовка до роботи, притирання, перший та щоденний старт, причини зношування та заборонені прийоми.
#
Причини ефективності застосування абразивостійкої сталі Хардокс у виробах заводу Артмаш. Відео випробувань матеріалу та краш-тести готових виробів
#
Навіть у найкращому змішувачі можна отримати корм, який не відповідає стандартам сучасних фермерів. Чому так виходить і як правильно використовувати обладнання: розбираємося в цифрах на підставі досліджень