Зміст
∇ |
Відмінності в будові гранулятора для тирси 37 кВт |
∇ |
Захист гранулятора тирси 37 кВт |
∇ |
Історія моделі (доповнення):
|
Клієнти неодноразово просили нас зробити гранулятор тирси збільшеної потужності, але на виконання прохання фахівцям «Артмаш» довелося витратити майже 2 роки.
За цей період базова конструкція перенесла десятки великих і дрібних змін, щоб врешті-решт користувачі отримали продуктивне, надійне і зручне в обслуговуванні обладнання.
Завдяки перевіркам в реальних виробничих умовах, ми змогли усунути всі недоліки, які проявляються при довготривалій експлуатації гранулятора без зупинок.
В першу чергу привертає увагу редуктор. Він реалізований у вигляді гіпоїдної передачі з притертими зубом, великим передавальним числом і великим крутним моментом.
Особливості:
⚙ | Роликово-конічні підшипники з мінімальним діаметром внутрішньої обойми. Традиційно використовуємо перевірену продукцію ZKL. Такий вибір підшипників допоміг повністю усунути осьові та радіальні люфти. |
⚙ | Модуль зуба на гіпоїдній передачі - 10. Даний розмір залишає великий запас міцності деталі на вигин. Це значно збільшує термін служби редуктора. |
⚙ | Редуктор оснащений масляною системою змащування та охолодження, яка працює на продовження терміну служби рухомих вузлів і підшипників, а також головної пари редуктора. |
⚙ |
Підшипник з бочкоподібними роликами й латунним сепаратором для надвеликих осьових навантажень. Підшипники цього типу показали свою ефективність в зниженні основних навантажень на гранулятор, коли ми використовували їх в моделях на 22 кВт. Для гранулятора на 37 кВт підібрали більший і потужніший варіант. |
Ще одна важлива відмінність - чотирьохроликовий механізм (зазвичай використовуємо тільки одну пару). Ролики знаходяться на різній відстані від центрального вала. Два з них зміщені до зовнішнього периметра матриці, тому прочавлюють сировину тільки через половину отворів. Таким чином навантаження розподіляється рівномірно і всі деталі рухомих вузлів служать довше.
Підшипники роликів захищені виточеними лабіринтами й каучуковими манжетами, тому сировина не забивається всередину. Це спрощує технічне обслуговування обладнання.
Продукція «Артмаш» завжди забезпечується кількома рівнями захисту. В цьому випадку для запобігання механічних перевантажень використана наша фірмова муфта зчеплення з невеликими доробками. Вона починає пробуксовувати, коли номінальний струм двигуна підіймається всього на 20%. Це повністю гарантує, що камені або болти, які випадково потрапили в бункер, не приведуть до поломки обладнання.
Окрім механічного передбачений і електричний захист: плавний пуск двигуна і блок УБЗ 301 в шафі керування.
Він блокує пуск двигуна або зупиняє мотор в таких випадках:
Через місяць після попадання виробу до каталогу, вже три гранулятори на 37 кВт отримані клієнтами та працюють на території України, а також за її межами. Тестові показники продуктивності повністю підтвердились.
Наші фахівці підтримували постійний зв'язок із власниками даної моделі та кілька разів виїжджали для перевірки обладнання у режимі безперервної експлуатації. В результаті ми розробили оптимальну схему обслуговування виробу, а також внесли низку удосконалень.
Найпомітнішою зміною стало перетворення системи рідинного охолодження. Всі необхідні деталі вдалося розмістити в корпусі гранулятора, забезпечивши одночасно зручне обслуговування. Актуальна модифікація гранулятора пелет 37 кВт стала помітно компактнішою від початкової версії.
Клієнти нерідко доповнюють пелетні лінії «Артмаш» додатковим обладнанням, якого немає у нашому каталозі: подрібнювачами деревини, сушильними апаратами тощо. На одному із підприємств у Київській області ми подивилися, як усі вироби функціонують разом. Саме про це наступний ролик.
Завдяки популярності цієї моделі ми почали робити лінії гранулювання, в яких функціонують одночасно два гранулятори по 37 кВт. Для цього розробили шнек дозованої подачі з бункером 3 кубометри та потужніший охолоджувальний комплекс.
Починаючи з літа 2022 року, гранулятори з мотором 37 кВт почали забезпечуватись трьома роликами замість чотирьох, як у початковій версії. Це рішення дозволило зробити навантаження на ролики рівномірнішими, що безпечніше для всієї конструкції та допомагає сповільнити зношування витратних матеріалів. Зміни вносилися таким чином, щоб зберегти високу продуктивність гранулятора.
Актуальну базову модифікацію гранулятора та іншого обладнання можна уточнити на сторінці товару.