exit
Дякуємо за інтерес до співпраці! Менеджер розгляне Вашу заявку і зв'яжемося з Вами найближчим часом.
+38 050 335-47-50
+38 067 536-42-14
Замовити дзвінок
Питання
про продукцію ТОВ «Артмаш»
Що буде, якщо при рубці деревини попадеться дріт?
Як правильно відрегулювати зазор між матрицею та роликами?
Який дроворуб потужніший – на 220 В або 380 В?
Чи можна вашим гранулятором переробляти відходи пластику/поліетиленової плівки?
Чи підходить ваше обладнання для гранулювання біомаси?
Ваші дроворуби/подрібнювач/гранулятори безпечні?
Яка вартість доставки? Вона входить в ціну товару?
Чи можна перевозити дроворуб в легковій машині або невеликому фургоні?
Чи можна купити обладнання в кредит?
Чи можна купити устаткування не в повному складі?
Яка витрата пального у двигунів дровоколів?
Чи часто потрібно міняти рейку і шестерню в дроворубі?
Як часто потрібно міняти/реставрувати колун на дроворубі?
Як часто потрібно міняти матрицю і ролики?
Що буде, якщо покласти на дровокол колоду діаметром більше 500 мм?
Чи завжди потрібен вібростіл для охолоджувача?
Чому гранули потрібно охолоджувати охолоджувачем?
Чому потрібен шнек дозованої подачі?
Яку матрицю взяти, якщо потрібно годувати курей? кроликів? риб? креветок? свиней? коней? ВРХ? гусей? качок?
Чи можна робити паливні пелети з деревного пилу?
Як я можу регулювати розмір фракції при використанні вашого подрібнювача?
Який розмір фракції зерна, трави, іншої сировини підходить для виготовлення кормових гранул?
Чи можна засипати в гранулятор ціле зерно?
Сировину якої вологості можна гранулювати? Що буде, якщо суміш буде більш вологою? Більш сухою?
Чому нерухома матриця в грануляторі краща, ніж рухлива?
Яка потужність гранулятора потрібна для гранулювання тирси?
Чи можна робити паливні пелети гранулятором на 220 В?

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Що буде, якщо попадеться дріт/цвях?

Ніж дровокола виготовлений з гартованого металу, тому з ним нічого не трапиться. Щоб підтвердити це, ми зняли відео про тест дровокола на товстому дроті.

artmash video

Потрібно затиснути фіксуючу гайку до упору, а потім послабити за рахунок повороту на 15-20 градусів.

Докладну інструкцію дивіться на відео

artmash video

Який дроворуб потужніший – на 220 В або 380 В?

Обидві моделі забезпечують ударне зусилля 12 т. Різниця тільки в електриці. Ми збираємо спеціальну систему для підключення на 220 В, тому що у багатьох покупців немає трьохфазного вводу.

Чи можна вашим гранулятором переробляти відходи пластику/поліетиленової плівки?

Ми спеціалізуємося тільки на грануляції біологічних матеріалів (біомаси). Але маємо досвід пресування залишків мішків біг-бег. На виході виходять щільні циліндри, які зручніше транспортувати й дозувати при подальшій переробці в однорідні гранули. Процес і результат можете подивитися на відео.

artmash video

Чи підходить ваше обладнання для гранулювання біомаси?

Так, наші клієнти успішно переробляють послід/гній з додаванням доломітового борошна і крейди, сапропель/намул, відпрацьований активний мул з очисних споруд, пивну дробину, стебла і інші відходи с/г культур і т. п. Також маємо досвід з гранулювання кави і сухофруктів. Якщо не впевнені в якості грануляції вашої сировини – надішліть її на завод. Майстри підберуть оптимальну конфігурацію матриці і відповідний режим роботи. Готові гранули надсилаємо назад для оцінки, записуємо відео процесу. Якщо грануляція неможлива, визначаємо причину.

Зразки готових гранул на фото.

Шелуха гречихи

Гранули з відходів гречки (зліва) і лушпиння гречки (праворуч).

Шелуха чеснока

Гранули з лушпиння часнику.

Зеленый чай и каркадэ

Гранули з листя зеленого і червоного чаю (каркаде).

Хмель с шишками

Гранули з відходів хмелю

Отход сои

Пелети (паливні гранули) з відходів сої.

Гранулы морковка

Гранули з висівок 4 мм, сушеної моркви 2 мм і комбікорму для курчат 3 мм.

Крахмал и глюкоза

Гранули із суміші крохмалю і глюкози.

Гранулы кофе

Гранули з висушеної кавової макухи 4 мм і 6 мм.

Гранулы конопля и гречка

Гранули з відходів технічних конопель і гречки.

Ваші дроворуби/подрібнювач/гранулятори безпечні?

Так. 24 травня 2019 року підприємство отримало європейський сертифікат якості (Certificate of Compliance) No. 1P190522.LLCDQ41. Продукція відповідає вимогам Технічних регламентів Євросоюзу і має спеціальне маркування СЕ. Продукція потрапляє під кілька директив, однією з яких є безпека обладнання як для навколишнього середовища, так і для життя людей (Directive 2006/42 / ЄС (машинобудування)).

Витрати на транспортування

Всі ціни товарів, котрі вказані у нас на сайті, демонструють вартість самого товару в базовій комплектації, без модифікацій, додаткового обладнання, ПДВ, митних зборів, доставки на інших витрат.

Доставка оплачується окремо, згідно тарифів вибраної транспортної компанії.

Якщо ви замовляєте одиничний виріб з доставкою Новою Поштою чи САТом, менеджер зможе назвати орієнтовну вартість на основі попереднього досвіду, оскільки ці компанії заздалегідь попереджають про зміну тарифів.

Вартість доставки великих ліній, особливо при відправці за кордон, вираховується транспортними компаніями по нашому запиту, орієнтуючись на тарифи та завантаженість в період доставки. Наш логіст підбере для вас кілька варіантів, коли обладнання буде готове.

Чи можна перевозити дроворуб в легковій машині або невеликому фургоні?

Так, тільки потрібно попередити нас, щоб робітники компактніше упакували обладнання. Знадобиться зняти стіл, вам потрібно буде встановити його на місце самостійно. Чим менша машина, тим сильніше доведеться розібрати дровокол.

Приклади самовивозу дровоколів на різних автомобілях демонструються на фото.

Самовывозы дровоколов

Чи можна купити обладнання в кредит?

Під час війни кредитування недоступне.

Чи можна купити устаткування не в повному складі?

Окремі вузли не продаємо, але гранулятори, наприклад, можна купити без двигуна, а також просто робочу частину (мінус мотор і електрика). Також клієнти завжди мають можливість замовити будь-яку зношену/пошкоджену/втрачену деталь по гарантії або в форматі післягарантійного обслуговування.

Подрібнювачі можна купити в неповній комплектації, зокрема, відмовитися від столу для подачі сіна, зернового бункера, вивантажувального модуля на 2 мішки, циклону або його опор. Щоб дізнатися ціну відповідного варіанта, звертайтесь за телефоном +380675364215. Менеджер підрахує вартість і надішле фото такої або схожої комплектації.

Шнеки дозованої подачі можна придбати в базовій комплектації, а можна доповнити її кришкою (суцільний або під циклон), а також циклоном. Залежно від особливостей сировини клієнтів можливе нарощування бортів або зміна форми бункера. Двоголові шнеки доступні з однією головою, щоб клієнт доставив другу шию при покупці додаткового гранулятора.

Змішувачі виготовляються у кількох варіантах комплектації. Базова - це бункер на опорах без кришки. До нього додаються: кришка, система аспірації (3 варіанти), тензодатчики з вагами, автоматика, система впорскування олії (є модифікація для інших рідин), моторизований шибер. На сайті вказана ціна базової комплектації, вартість потрібного вам варіанту менеджер підрахує за запитом +380675364215.

Дроворуби й дозатори зазвичай продаються в повній комплектації. Але якщо у вас специфічні потреби, обговоріть це питання з менеджером.

Яка витрата пального у двигунів дровоколів?

На наших виробах встановлюється бензиновий двигун Вейма 7 л. с. (Раніше використовували Садко на 6,5 л с.) Витрата палива складає 250 г/год в літній період і 300 г/год в зимовий час.

Чи часто потрібно міняти рейку і шестерню в дроворубі?

Рейка виходжує 500 кубометрів перероблених дров, шестерня 500-1000 кубометрів.

Залежно від стану рейки після виявлення поломки можлива реставрація. Уточніть можливість реставрації – надішліть фото в месенджер менеджера. Номери вказані в розділі "Контакти", але попередньо рекомендуємо зателефонувати або залишити заявку на зворотний дзвінок. Менеджери щодня обробляють десятки звернень і ваше фото без попередження може загубитися. Як правило, 2-3 зламаних зуби або деформація декількох зубів успішно виправляються.

Якщо ваша рейка або шестерня зламалася в перший тиждень використання, зверніться до особистого менеджера. У таких випадках ми замінюємо витратні матеріали в рамках гарантійного обслуговування. Подібне трапляється, коли нам не вдається виявити дефекти металу під час його обробки на заводі.

Якщо витратні матеріали зношуються дуже швидко, проблема може виявитися в неправильному використанні й обслуговуванні. Ваш оператор повинен обов'язково ознайомитися з паспортом до початку роботи. Особливу увагу рекомендуємо звернути на ст. 6-14.

Паспорта на дровокол

Як часто потрібно міняти/реставрувати колун на дроворубі?

Ріжучий елемент настільки міцний, що зазвичай не потребує заточування протягом усього життя дровокола. Але якщо його примудрилися пошкодити, можна замовити заміну або реставрацію на заводі.

Як часто потрібно міняти матрицю і ролики?

Матрицю необхідно замінювати через кожні 100 тонн переробленої сировини. Якщо вона не чиста, з абразивними частинками, зношування буде йти швидше, його легко помітити по погіршенню якості гранул.

Ролики хоч і здатні прослужити довше, їх краще міняти разом з матрицею. Ролики і матриця притираються один до одного, тому старі ролики на новій матриці не зможуть забезпечити потрібну якість грануляції. Також зношену матрицю не завжди потрібно міняти. Часто можна зробити реставрацію (це в 3 рази дешевше, ніж покупка нової). Чи підходить матриця для реставрації визначає фахівець на заводі.

Процес установки матриці та роликів на прикладі невеликого гранулятора ви можете спостерігати на відео.

artmash video

При покупці великих грануляторів разом з документами видається флешка або карта пам'яті з відео уроками по обслуговуванню.

Що буде, якщо покласти на дровокол колоду діаметром більше 500 мм?

Якщо довжина до 600 мм, дровокол впорається, але він не призначений для регулярних навантажень такого рівня. Якщо ж ширина поліна перевищує даний показник, колода не розколеться повністю. При регулярному використанні колод розміром понад 500-600 мм, дровокол швидко вийде з ладу. Як правило, в першу чергу страждають витратні матеріали - зубчаста рейка і шестерня.

Чи завжди потрібен вібростіл для охолоджувача?

Вібростіл – це просіювач гранул, який дозволяє позбутися дрібної фракції. Для особистого використання крихти можна і не відсівати. Але якщо планується продаж гранул, вони повинні бути очищені, в чому і допоможе вібростіл.

Іноді клієнти відмовляються від охолоджувального комплексу (з фінансових або інших міркувань), але купують окремий вібростіл для просіювання гранули. Відібрану крихту можна повторно засипати в гранулятор і таким чином уникнути втрат сировини.

Артмаш пропонує кілька модифікацій вібростолів:

 • з модулем вивантаження в два мішки по 50 кг. У комплект також входить опора з тримачем для тари;
 • з лотком для вивантаження в норію, яка транспортуватиме гранули в бункер зберігання або дозатор;
 • з поєднаним модулем вивантаження для мішків і норії (варіант для клієнтів, які планують доповнювати лінію новим обладнанням);
 • з глибоким лотком для крихти (модифікація для роботи з особливо запорошеними гранулами);
 • зі збільшеною висотою опор для вивантаження гранул у біг-бег.

Приклади модифікованих вібростолів на фото.

Высокий усиленный вибростол в охладительном комплексе

Вибростолы без покраски

Чому гранули потрібно охолоджувати охолоджувачем?

На виході з гранулятора гранули гарячі і крихкі. Якщо їх мало, можна розсипати продукцію в один шар на підлозі/столі/підставці. Коли гранул багато, для цього потрібно занадто багато простору. Якщо ж їх засипати в мішок гарячими, частина розкришиться, не випаруються надлишки вологи. Ви отримаєте продукцію гіршої якості. А охолоджувач допомагає швидко підготувати гранули до фасування, транспортування або тривалого зберігання.

Докладну відповідь на питання читайте в статті.

Чому потрібен шнек дозованої подачі?

Шнек точного завантаження полегшує роботу оператора, якому вже не доводиться постійно підсипати суміш в гранулятор і при цьому контролювати рівномірність подачі. Крім того зменшується зношування робочих вузлів (роликів, матриці), знижується навантаження на двигун і збільшується продуктивність.

Яку матрицю взяти, якщо потрібно годувати курей? кроликів? риб? креветок? свиней? коней? ВРХ? гусей? качок?

Птахам підійдуть гранули діаметром:

 • 2 мм для курчат, 2-3 для каченят, 2-4 для гусенят;
 • 3 мм для дорослих курей, 5-6 мм для качок, 4-8 мм для гусей.

Кроликам рекомендують гранули на 4 мм, великій рогатій худобі та свиням  – 6-8 мм, коням  – від 5 до 10 мм. Для риб і креветок, в залежності від виду, необхідна фракція від 2 до 12 мм.

Чи можна робити паливні пелети з деревного пилу?

Ні, чистий деревний пил гранулюється погано, тому що в ньому мало в'язкої речовини. Краще гранулювати пил, додаючи його в хвойну або дубову тирсу, або с/г відходи для переробки в паливні пелети. А пил МДФ (відходи меблевого виробництва) гранулюється добре. Процес і якість гранул можете подивитися на відео.

artmash video

Як я можу вибирати розмір фракції при використанні вашого подрібнювача?

Ступінь подрібнення залежить від розмірів отворів у встановленій сітці (4, 6, 8 мм в залежності від моделі та потужності подрібнювача). Якщо вам потрібно отримувати різну фракцію, можете замовити запасну сітку з перфорацією потрібного діаметра.

Але важливо розуміти, що при роботі роторного подрібнювача неминуче утвориться частина борошнистої фракції. Це особливо сильно відчувається при дробленні деяких сортів кукурудзи. Приклад фракції зображений на фото.

Измельченная кукуруза

Кукурудза

Экструдированный корм

Екструдований корм

Камыш

Очерет

Сушеные грибы

Сушені гриби

Бойлы для прикормки рыб

Бойли для рибалки

Який розмір фракції зерна, трави, іншої сировини підходить для виготовлення кормових гранул?

Оптимальна фракція залежить від діаметра отворів в матриці вашого гранулятора. Частинки повинні бути на 1-2 мм меншими, ніж ширина каналу. Забезпечити таке подрібнення можна за допомогою наших сінорізок і дробарок. Залежно від потреб клієнта, надаємо для обладнання сітки з перфорацією 4, 6 і 8 мм.

Приклади сировини і гранул представлені на фото.

Ольха и береза, фракция + гранулы

Чи можна засипати в гранулятор ціле зерно?

Будь-яку сировину необхідно подрібнювати перед грануляцією. Розмір частинок повинен відповідати встановленій матриці  – на 1-2 мм менше, ніж діаметр отворів.

Сировину якої вологості можна гранулювати? Що буде, якщо суміш буде більш вологою? Більш сухою?

Оптимальна вологість для гранулювання сировини – до 15%. Якщо ж показник вологості перевищено, гранула втратить щільність, буде кришитись і незабаром запліснявіє. Занадто суху сировину неможливо гранулювати, її фрагменти не будуть злипатися один з одним.

Чому нерухома матриця в грануляторі краща, ніж рухлива?

Виділимо 3 основних відмінності між нерухомою і рухомою матрицями:

 • Сировина. При нерухомій матриці збільшується ефективність пресування. Це особливо впливає на сировину з дуже малою питомою вагою (трав'яне борошно, наприклад). Якщо таку сировину подати в гранулятор з рухливою матрицею, борошно погано потраплятиме під пресовку, що призведе до неякісного гранулювання.
 • Проміжок. Між нерухомою матрицею і поворотними роликами зазор виставляється лише один раз. Зазор в обладнанні з рухливою матрицею виставляється регулювальними болтами, які розташовані на боку гранулятора. Але якщо в перший раз погано затиснути ролики, то протягом усього робочого процесу, доведеться по кілька разів виправляти положення роликів. Це не тільки незручно, але й призводить до передчасного зносу робочих вузлів.
 • Різьба на болтах. У грануляторі з нерухомою матрицею різьба не стирається. У другому варіанті – через постійне регулювання болтів, різьба швидко зітреться і ви втратите можливість зафіксувати робочий вузол в потрібному положенні.

Яка потужність гранулятора потрібна для гранулювання тирси?

Щоб робити паливні пелети з тирси, необхідний гранулятор з потужністю двигуна від 7,5 кВт. Для гранулювання тирси в більших масштабах можна використовувати варіант з двигуном  15, 22 або 37 кВт.

Ознайомитися з асортиментом обладнання для гранулювання тирси ви можете в розділі "Гранулятори пелет".

Чи можна робити паливні пелети гранулятором на 220 В?

На жаль, ні. Для виробництва паливних пелет знадобиться гранулятор з потужністю двигуна не менше, ніж 7,5 кВт. Така модель працює від напруги 380 В.

Що буде, якщо при рубці деревини попадеться дріт?

Що буде, якщо попадеться дріт/цвях?

Ніж дровокола виготовлений з гартованого металу, тому з ним нічого не трапиться. Щоб підтвердити це, ми зняли відео про тест дровокола на товстому дроті.

artmash video

Як правильно відрегулювати зазор між матрицею та роликами?

Потрібно затиснути фіксуючу гайку до упору, а потім послабити за рахунок повороту на 15-20 градусів.

Докладну інструкцію дивіться на відео

artmash video

Який дроворуб потужніший – на 220 В або 380 В?

Який дроворуб потужніший – на 220 В або 380 В?

Обидві моделі забезпечують ударне зусилля 12 т. Різниця тільки в електриці. Ми збираємо спеціальну систему для підключення на 220 В, тому що у багатьох покупців немає трьохфазного вводу.

Чи можна вашим гранулятором переробляти відходи пластику/поліетиленової плівки?

Чи можна вашим гранулятором переробляти відходи пластику/поліетиленової плівки?

Ми спеціалізуємося тільки на грануляції біологічних матеріалів (біомаси). Але маємо досвід пресування залишків мішків біг-бег. На виході виходять щільні циліндри, які зручніше транспортувати й дозувати при подальшій переробці в однорідні гранули. Процес і результат можете подивитися на відео.

artmash video

Чи підходить ваше обладнання для гранулювання біомаси?

Чи підходить ваше обладнання для гранулювання біомаси?

Так, наші клієнти успішно переробляють послід/гній з додаванням доломітового борошна і крейди, сапропель/намул, відпрацьований активний мул з очисних споруд, пивну дробину, стебла і інші відходи с/г культур і т. п. Також маємо досвід з гранулювання кави і сухофруктів. Якщо не впевнені в якості грануляції вашої сировини – надішліть її на завод. Майстри підберуть оптимальну конфігурацію матриці і відповідний режим роботи. Готові гранули надсилаємо назад для оцінки, записуємо відео процесу. Якщо грануляція неможлива, визначаємо причину.

Зразки готових гранул на фото.

Шелуха гречихи

Гранули з відходів гречки (зліва) і лушпиння гречки (праворуч).

Шелуха чеснока

Гранули з лушпиння часнику.

Зеленый чай и каркадэ

Гранули з листя зеленого і червоного чаю (каркаде).

Хмель с шишками

Гранули з відходів хмелю

Отход сои

Пелети (паливні гранули) з відходів сої.

Гранулы морковка

Гранули з висівок 4 мм, сушеної моркви 2 мм і комбікорму для курчат 3 мм.

Крахмал и глюкоза

Гранули із суміші крохмалю і глюкози.

Гранулы кофе

Гранули з висушеної кавової макухи 4 мм і 6 мм.

Гранулы конопля и гречка

Гранули з відходів технічних конопель і гречки.

Ваші дроворуби/подрібнювач/гранулятори безпечні?

Ваші дроворуби/подрібнювач/гранулятори безпечні?

Так. 24 травня 2019 року підприємство отримало європейський сертифікат якості (Certificate of Compliance) No. 1P190522.LLCDQ41. Продукція відповідає вимогам Технічних регламентів Євросоюзу і має спеціальне маркування СЕ. Продукція потрапляє під кілька директив, однією з яких є безпека обладнання як для навколишнього середовища, так і для життя людей (Directive 2006/42 / ЄС (машинобудування)).

Яка вартість доставки? Вона входить в ціну товару?

Витрати на транспортування

Всі ціни товарів, котрі вказані у нас на сайті, демонструють вартість самого товару в базовій комплектації, без модифікацій, додаткового обладнання, ПДВ, митних зборів, доставки на інших витрат.

Доставка оплачується окремо, згідно тарифів вибраної транспортної компанії.

Якщо ви замовляєте одиничний виріб з доставкою Новою Поштою чи САТом, менеджер зможе назвати орієнтовну вартість на основі попереднього досвіду, оскільки ці компанії заздалегідь попереджають про зміну тарифів.

Вартість доставки великих ліній, особливо при відправці за кордон, вираховується транспортними компаніями по нашому запиту, орієнтуючись на тарифи та завантаженість в період доставки. Наш логіст підбере для вас кілька варіантів, коли обладнання буде готове.

Чи можна перевозити дроворуб в легковій машині або невеликому фургоні?

Чи можна перевозити дроворуб в легковій машині або невеликому фургоні?

Так, тільки потрібно попередити нас, щоб робітники компактніше упакували обладнання. Знадобиться зняти стіл, вам потрібно буде встановити його на місце самостійно. Чим менша машина, тим сильніше доведеться розібрати дровокол.

Приклади самовивозу дровоколів на різних автомобілях демонструються на фото.

Самовывозы дровоколов

Чи можна купити обладнання в кредит?

Чи можна купити обладнання в кредит?

Під час війни кредитування недоступне.

Чи можна купити устаткування не в повному складі?

Чи можна купити устаткування не в повному складі?

Окремі вузли не продаємо, але гранулятори, наприклад, можна купити без двигуна, а також просто робочу частину (мінус мотор і електрика). Також клієнти завжди мають можливість замовити будь-яку зношену/пошкоджену/втрачену деталь по гарантії або в форматі післягарантійного обслуговування.

Подрібнювачі можна купити в неповній комплектації, зокрема, відмовитися від столу для подачі сіна, зернового бункера, вивантажувального модуля на 2 мішки, циклону або його опор. Щоб дізнатися ціну відповідного варіанта, звертайтесь за телефоном +380675364215. Менеджер підрахує вартість і надішле фото такої або схожої комплектації.

Шнеки дозованої подачі можна придбати в базовій комплектації, а можна доповнити її кришкою (суцільний або під циклон), а також циклоном. Залежно від особливостей сировини клієнтів можливе нарощування бортів або зміна форми бункера. Двоголові шнеки доступні з однією головою, щоб клієнт доставив другу шию при покупці додаткового гранулятора.

Змішувачі виготовляються у кількох варіантах комплектації. Базова - це бункер на опорах без кришки. До нього додаються: кришка, система аспірації (3 варіанти), тензодатчики з вагами, автоматика, система впорскування олії (є модифікація для інших рідин), моторизований шибер. На сайті вказана ціна базової комплектації, вартість потрібного вам варіанту менеджер підрахує за запитом +380675364215.

Дроворуби й дозатори зазвичай продаються в повній комплектації. Але якщо у вас специфічні потреби, обговоріть це питання з менеджером.

Яка витрата пального у двигунів дровоколів?

Яка витрата пального у двигунів дровоколів?

На наших виробах встановлюється бензиновий двигун Вейма 7 л. с. (Раніше використовували Садко на 6,5 л с.) Витрата палива складає 250 г/год в літній період і 300 г/год в зимовий час.

Чи часто потрібно міняти рейку і шестерню в дроворубі?

Чи часто потрібно міняти рейку і шестерню в дроворубі?

Рейка виходжує 500 кубометрів перероблених дров, шестерня 500-1000 кубометрів.

Залежно від стану рейки після виявлення поломки можлива реставрація. Уточніть можливість реставрації – надішліть фото в месенджер менеджера. Номери вказані в розділі "Контакти", але попередньо рекомендуємо зателефонувати або залишити заявку на зворотний дзвінок. Менеджери щодня обробляють десятки звернень і ваше фото без попередження може загубитися. Як правило, 2-3 зламаних зуби або деформація декількох зубів успішно виправляються.

Якщо ваша рейка або шестерня зламалася в перший тиждень використання, зверніться до особистого менеджера. У таких випадках ми замінюємо витратні матеріали в рамках гарантійного обслуговування. Подібне трапляється, коли нам не вдається виявити дефекти металу під час його обробки на заводі.

Якщо витратні матеріали зношуються дуже швидко, проблема може виявитися в неправильному використанні й обслуговуванні. Ваш оператор повинен обов'язково ознайомитися з паспортом до початку роботи. Особливу увагу рекомендуємо звернути на ст. 6-14.

Паспорта на дровокол

Як часто потрібно міняти/реставрувати колун на дроворубі?

Як часто потрібно міняти/реставрувати колун на дроворубі?

Ріжучий елемент настільки міцний, що зазвичай не потребує заточування протягом усього життя дровокола. Але якщо його примудрилися пошкодити, можна замовити заміну або реставрацію на заводі.

Як часто потрібно міняти матрицю і ролики?

Як часто потрібно міняти матрицю і ролики?

Матрицю необхідно замінювати через кожні 100 тонн переробленої сировини. Якщо вона не чиста, з абразивними частинками, зношування буде йти швидше, його легко помітити по погіршенню якості гранул.

Ролики хоч і здатні прослужити довше, їх краще міняти разом з матрицею. Ролики і матриця притираються один до одного, тому старі ролики на новій матриці не зможуть забезпечити потрібну якість грануляції. Також зношену матрицю не завжди потрібно міняти. Часто можна зробити реставрацію (це в 3 рази дешевше, ніж покупка нової). Чи підходить матриця для реставрації визначає фахівець на заводі.

Процес установки матриці та роликів на прикладі невеликого гранулятора ви можете спостерігати на відео.

artmash video

При покупці великих грануляторів разом з документами видається флешка або карта пам'яті з відео уроками по обслуговуванню.

Що буде, якщо покласти на дровокол колоду діаметром більше 500 мм?

Що буде, якщо покласти на дровокол колоду діаметром більше 500 мм?

Якщо довжина до 600 мм, дровокол впорається, але він не призначений для регулярних навантажень такого рівня. Якщо ж ширина поліна перевищує даний показник, колода не розколеться повністю. При регулярному використанні колод розміром понад 500-600 мм, дровокол швидко вийде з ладу. Як правило, в першу чергу страждають витратні матеріали - зубчаста рейка і шестерня.

Чи завжди потрібен вібростіл для охолоджувача?

Чи завжди потрібен вібростіл для охолоджувача?

Вібростіл – це просіювач гранул, який дозволяє позбутися дрібної фракції. Для особистого використання крихти можна і не відсівати. Але якщо планується продаж гранул, вони повинні бути очищені, в чому і допоможе вібростіл.

Іноді клієнти відмовляються від охолоджувального комплексу (з фінансових або інших міркувань), але купують окремий вібростіл для просіювання гранули. Відібрану крихту можна повторно засипати в гранулятор і таким чином уникнути втрат сировини.

Артмаш пропонує кілька модифікацій вібростолів:

 • з модулем вивантаження в два мішки по 50 кг. У комплект також входить опора з тримачем для тари;
 • з лотком для вивантаження в норію, яка транспортуватиме гранули в бункер зберігання або дозатор;
 • з поєднаним модулем вивантаження для мішків і норії (варіант для клієнтів, які планують доповнювати лінію новим обладнанням);
 • з глибоким лотком для крихти (модифікація для роботи з особливо запорошеними гранулами);
 • зі збільшеною висотою опор для вивантаження гранул у біг-бег.

Приклади модифікованих вібростолів на фото.

Высокий усиленный вибростол в охладительном комплексе

Вибростолы без покраски

Чому гранули потрібно охолоджувати охолоджувачем?

Чому гранули потрібно охолоджувати охолоджувачем?

На виході з гранулятора гранули гарячі і крихкі. Якщо їх мало, можна розсипати продукцію в один шар на підлозі/столі/підставці. Коли гранул багато, для цього потрібно занадто багато простору. Якщо ж їх засипати в мішок гарячими, частина розкришиться, не випаруються надлишки вологи. Ви отримаєте продукцію гіршої якості. А охолоджувач допомагає швидко підготувати гранули до фасування, транспортування або тривалого зберігання.

Докладну відповідь на питання читайте в статті.

Чому потрібен шнек дозованої подачі?

Чому потрібен шнек дозованої подачі?

Шнек точного завантаження полегшує роботу оператора, якому вже не доводиться постійно підсипати суміш в гранулятор і при цьому контролювати рівномірність подачі. Крім того зменшується зношування робочих вузлів (роликів, матриці), знижується навантаження на двигун і збільшується продуктивність.

Яку матрицю взяти, якщо потрібно годувати курей? кроликів? риб? креветок? свиней? коней? ВРХ? гусей? качок?

Яку матрицю взяти, якщо потрібно годувати курей? кроликів? риб? креветок? свиней? коней? ВРХ? гусей? качок?

Птахам підійдуть гранули діаметром:

 • 2 мм для курчат, 2-3 для каченят, 2-4 для гусенят;
 • 3 мм для дорослих курей, 5-6 мм для качок, 4-8 мм для гусей.

Кроликам рекомендують гранули на 4 мм, великій рогатій худобі та свиням  – 6-8 мм, коням  – від 5 до 10 мм. Для риб і креветок, в залежності від виду, необхідна фракція від 2 до 12 мм.

Чи можна робити паливні пелети з деревного пилу?

Чи можна робити паливні пелети з деревного пилу?

Ні, чистий деревний пил гранулюється погано, тому що в ньому мало в'язкої речовини. Краще гранулювати пил, додаючи його в хвойну або дубову тирсу, або с/г відходи для переробки в паливні пелети. А пил МДФ (відходи меблевого виробництва) гранулюється добре. Процес і якість гранул можете подивитися на відео.

artmash video

Як я можу регулювати розмір фракції при використанні вашого подрібнювача?

Як я можу вибирати розмір фракції при використанні вашого подрібнювача?

Ступінь подрібнення залежить від розмірів отворів у встановленій сітці (4, 6, 8 мм в залежності від моделі та потужності подрібнювача). Якщо вам потрібно отримувати різну фракцію, можете замовити запасну сітку з перфорацією потрібного діаметра.

Але важливо розуміти, що при роботі роторного подрібнювача неминуче утвориться частина борошнистої фракції. Це особливо сильно відчувається при дробленні деяких сортів кукурудзи. Приклад фракції зображений на фото.

Измельченная кукуруза

Кукурудза

Экструдированный корм

Екструдований корм

Камыш

Очерет

Сушеные грибы

Сушені гриби

Бойлы для прикормки рыб

Бойли для рибалки

Який розмір фракції зерна, трави, іншої сировини підходить для виготовлення кормових гранул?

Який розмір фракції зерна, трави, іншої сировини підходить для виготовлення кормових гранул?

Оптимальна фракція залежить від діаметра отворів в матриці вашого гранулятора. Частинки повинні бути на 1-2 мм меншими, ніж ширина каналу. Забезпечити таке подрібнення можна за допомогою наших сінорізок і дробарок. Залежно від потреб клієнта, надаємо для обладнання сітки з перфорацією 4, 6 і 8 мм.

Приклади сировини і гранул представлені на фото.

Ольха и береза, фракция + гранулы

Чи можна засипати в гранулятор ціле зерно?

Чи можна засипати в гранулятор ціле зерно?

Будь-яку сировину необхідно подрібнювати перед грануляцією. Розмір частинок повинен відповідати встановленій матриці  – на 1-2 мм менше, ніж діаметр отворів.

Сировину якої вологості можна гранулювати? Що буде, якщо суміш буде більш вологою? Більш сухою?

Сировину якої вологості можна гранулювати? Що буде, якщо суміш буде більш вологою? Більш сухою?

Оптимальна вологість для гранулювання сировини – до 15%. Якщо ж показник вологості перевищено, гранула втратить щільність, буде кришитись і незабаром запліснявіє. Занадто суху сировину неможливо гранулювати, її фрагменти не будуть злипатися один з одним.

Чому нерухома матриця в грануляторі краща, ніж рухлива?

Чому нерухома матриця в грануляторі краща, ніж рухлива?

Виділимо 3 основних відмінності між нерухомою і рухомою матрицями:

 • Сировина. При нерухомій матриці збільшується ефективність пресування. Це особливо впливає на сировину з дуже малою питомою вагою (трав'яне борошно, наприклад). Якщо таку сировину подати в гранулятор з рухливою матрицею, борошно погано потраплятиме під пресовку, що призведе до неякісного гранулювання.
 • Проміжок. Між нерухомою матрицею і поворотними роликами зазор виставляється лише один раз. Зазор в обладнанні з рухливою матрицею виставляється регулювальними болтами, які розташовані на боку гранулятора. Але якщо в перший раз погано затиснути ролики, то протягом усього робочого процесу, доведеться по кілька разів виправляти положення роликів. Це не тільки незручно, але й призводить до передчасного зносу робочих вузлів.
 • Різьба на болтах. У грануляторі з нерухомою матрицею різьба не стирається. У другому варіанті – через постійне регулювання болтів, різьба швидко зітреться і ви втратите можливість зафіксувати робочий вузол в потрібному положенні.
Яка потужність гранулятора потрібна для гранулювання тирси?

Яка потужність гранулятора потрібна для гранулювання тирси?

Щоб робити паливні пелети з тирси, необхідний гранулятор з потужністю двигуна від 7,5 кВт. Для гранулювання тирси в більших масштабах можна використовувати варіант з двигуном  15, 22 або 37 кВт.

Ознайомитися з асортиментом обладнання для гранулювання тирси ви можете в розділі "Гранулятори пелет".

Чи можна робити паливні пелети гранулятором на 220 В?

Чи можна робити паливні пелети гранулятором на 220 В?

На жаль, ні. Для виробництва паливних пелет знадобиться гранулятор з потужністю двигуна не менше, ніж 7,5 кВт. Така модель працює від напруги 380 В.